May
19
2010

Uudised - Eesti Pooli Föderatsioon alustas 2010. aasta liigamängudega

13.03.2010 anti avalöök Eesti Pooli Föderatsiooni (EPF) liigamängudele Tallinna ja Tartu Baribali Piljardiklubides. Kui Tallinnas olid võistlemas Mezz Cues Eesti Pooli Meistriliiga, Kinkston Eesti Pooli Naisteliiga ja Eesti Pooli Seeniorliiga siis Tartus alustati Kamui Eesti Pooli Esiliigaga. Kõikides liigades oli mänguks straight pool ning mängudes oli kõike – domineerimist, draamat, revanśi ja üllatajaid.

Rõõm on tõdeda, et ka 2010 hooajal on Mezz Cues pannud meie Meistriliigale õla alla, mis on tõeliselt suureks abiks. Nii nagu on eelmisest aastast sama sponsor nii on ka Meistrliiga domineerimine sama moodi Baribali Piljardikooli (BPK) esindaja Denis Grabe käes. Denis alistas kõik oma vastased ning oli finaalis parem seisuga 74:43 TPSK mängijast Raimo Teesaarest. Teel finaali oli Denis poolfinaalis parem Jüri Talu’st (BPK) ja Raimo omakorda alistas oma noore klubikaaslase Mihkel Rehepapi.

 Esiliigal on uuel hooajal sponsoriks Kamui Tips ning samuti nagu on uus sponsor on ka uus etapivõitja. Oma esimese etapivõidu napsas Oliver Lepp Tähe Piljardikoolist (TPK), kes alistas põnevas finaalis Karl Mihkelsoni seisuga 50:28. Lepp näitas välja tõelist meisterlikkust kui väljus seisuga 50:43 väga pingelisest poolfinaalist Mirko Raid’i (Annimatsi Piljardiklubi) vastu võitjana. Karl oli omakorda kindlalt üle oma klubikaaslasest Mikk Pettai’st seisuga 50:25.

 Lõpuks on ühte Eesti pooli liigat nõustunud toetama ka meie kohalik tegija, nimelt ettevõte nimega Kinkston. Sama suur kui on meie rõõm Kinkstoni liitumisega EPF’i perre oli kindlasti ka Annika Anni Rakvere 89141 Piljardiklubist (RPK) võit esimesel etapil. Nimelt algas Naisteliiga hooaeg samuti eelmise aasta viimaselt noodilt ehk sama dramaatiliselt kui lõppes Eesti Meistrivõistluste straight pooli finaal, kuid natukese teise järjestusega. Finaalis kohtusid samad rivaalid, kes olid ka EMV’ste finaalis. Nendeks olid Anna Grintśuk (BPK) ja Annika Anni. Kui EMV’ste finaalis oli seisuga 35:34 võidukas Anna siis seekordse dramaatilise finaali võitis sama seisuga ning samal laual Annika. Suhteliselt ühepoolsetes poolfinaalides oli Annika parem TPSK esindajast Hellen Kraus’ist ja Anna omakorda Heidy Mäitse’st (RPK).

 Eesti Pooli Seeniorliiga on EPF’i kõige uuem liiga, mis on mõeldud üle 35. aastastele pool-piljardihuvilistele. Ajaloolisele esimesele etapile kogunes üheksa osalejat kelle seast väljus võitjana Rafig Adigazalov senior (BPK), kes alistas finaalis seisuga 40:28 Rein Pärna (RPK). Poolfinaalides olid mõlemad finalistid oma vastastest kindlalt üle. Rafig alistas Viktor Korsmiku (TPK) ja Rein alistas Igor Sada (TPSK).

 Siinkohal täname EPF’i poolt kõiki sponsoreid ja soovime kõikidele sportlastele edukat uut hooaega.

 Liigamängud jätkuvad 9-palli mänguga kui 10.04.2010 toimuvad Meistriliiga (Tartu Baribali Piljardiklubis), Seeniorliiga (Pühajärve Puhkekeskuses), Naisteliiga ja Esiliiga (Tallinna Baribali Piljardiklubis). Ootame rohket osavõttu ja kaasaelamist.