May
27
2010

Uudised - Eesti Pooli Meistrivõistlused 10-pallis

Erki Erm võitis kindlalt Eesti Pooli Meistrivõistlused 10-pallis

20.-21.02.2010 toimusid Eesti Pooli Föderatsiooni korraldatavad Eesti Pooli Meistrivõistlused 10-pallis. Võõrustajaklubisse, Tartu Baribali Piljardiklubisse, oli seekord kogunenud kokku 40 pool-piljardisportlast. Pingelistest mängudest väljus võitjana siiani „Igavese teise“ kindlat tiitlit kandev tallinlane Erki Erm (Baribali Piljardikool). Mainitud tiitli on Erm pool-piljardi mängijate seas pälvinud just seetõttu, et tema viimased kuus meistrivõistluste finaali on päädinud just teise kohaga.

Finaalis oli Ermi vastaseks tema klubikaaslane Jüri Talu. Seekord mängiti Eesti Meistrivõistlused lihtsama formaadiga ehk siis enne viimast kuutteist mängijat oli kõigil osalejatel võimalus saada üks kaotus ja tulla välja kaotajate poolelt. Just seda võimalust mõlemad finalistid ka kasutasid. Erm kaotas esimeses ringis, Lõuna-Eesti pool-piljardi legendile ning comeback’i tegevale, võrukale Oliver Ploomipuule (Võru Piljardispordiklubi) selgelt seisuga 5:7. Talu omakorda aga suutis samuti esimeses ringis maha mängida eduseisu 6:2 ja kaotada hilisemale pronksimehele tartlasele Rainer Laar’ile (Baribali Piljardikool) seisuga 6:7. Just poolfinaal oli koht, kus Talu võttis Laar’ilt kindla võiduga revansi alistades Laar’i 7:1. Erm võitis oma poolfinaali tallinlase Stanislav Saiov’i (TPSK) vastu samuti kindla seisuga 7:4. Kuigi finaal algas Erm’i lihtsate eksimustega, tänu millele Talu läks juhtima seisuga 2:0, suutis Erm Talu rumalatest eksimustest kindlustada finaalivõidu ja Eesti Meistri tiitli seisuga 7:3. Siinkohal ei sooviks finaali rohkem kommenteerida kuna kõigil soovijatel on võimalus vaadata finaali TV14’ne vahendusel neljapäeval 25.02.2010 kell 19:30, reedel 26.02.2010 kell 21:00 ja pühapäeval 28.02.2010 kell 17:00.

Turniiri tegi eriliseks, et meeste kõrval osalesid ka meie tublid Tartu naissportlased Jana Sinilnikova ja Liana Matśukans (mõlemad Tähe Piljardikool). Samuti oli väga positiivne uudis, et pool-piljard jõuab lõpuks televisiooni, nimelt siis TV14, vahendusel ka meie kõigi kodudesse. Loodetavasti innustuvad nähtud finaalist paljud harrastajad astuma sammu ka sportliku pool’i poole.

Eesti Pooli Föderatsioon soovib omalt poolt tänada kõiki sponsoreid, nimelt Baribali Piljardiklubi, Pallase Hotell, Mezz Cues (www.wantcue.eu), Kamui Tips, R-Kioski ja samuti kõiki vabatahtlike. Just tänu neile sai see suurepärane ettevõtmine toimuma.