Nov
14
2011

Uudised - Eestlased näitasid oma ülemvõimu Olympic-Online Baltic Pool League 2011 finaalis

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas, Baribali Piljardiklubis, Olympic-Online Baltic Pool League 2011 finaal. Kodupubliku rõõmuks said selle prestiiźe turniiri esimesteks meistriteks eestlased Denis Grabe ja Anna Grintśuk. Finaalturniiri mänguks oli 10-palli ja mängijateks olid meeste arvestuse 32 ning naiste arvestuse 8 käesoleva aasta Baltikumi rankingu parimat. Kui tavaliselt mängitakse võimalusega eelvoorudes lubada endale ühte kaotust, siis ürituse muutis tõeliseks kadalipuks tõsiasi, et juba eelvorudest mängiti single elimination süsteemiga ehk kaotaja langeb välja.

Grabe ei väsi võitmast

Turniiri süsteemist võib järeldada, et vaid parim saab võita ja nii see ka läks. Viimasel aastal oma elu parimat hooaega tegev tallinnlane Denis Grabe (Team Olympic-Online) tõestas jällegi oma täielikku domineerimist Baltikumis, kui keegi ei suutnud tema alistamisele isegi lähedale jõuda. Oma poolfinaali võruka Kait Hinn’i vastu võitis Grabe purustava 9:3 seisuga. Teises poolfinaalis selgitasid finalisti leedukad omavahel, kui kohtusid rankingust viimasena ehk 32. edasi pääsenud Konstantin Afanasjev ja rankingu number üks Marius Śiaudkulis. Üllatuslikult võttis võidu neist kahest Afanasjev kui kohtumise lõpuks oli seisuks 9:6. Finaali algus oli Afanasjevile paljutõotav kui leedukas läks juhtima 2:0 ja omas käsipalli laual vaid number üheksa ja kümme kuulid. Publiku ja ka Afanasjevi enda suureks üllatuseks ei suutnud leedukas aga oma võimalust ära kasutada, kui lõi käsipallist üheksanda kuuli mööda ja kinkis Grabele alguse mida ta vajas. Kuigi Grabe haaras võimalusest kohe kinni ei olnud Afanasjev veel löödud ja suutis Grabega sammu pidada kuni seisuni 6:5 Grabele. See seis oli ühtlasi viimane kus mehed olid nõnda võrdsed, sest peagi oli Grabe ülivõimas finaalivõit seisuga 11:6 vormistatud. Grabe ülemvõimu kirjeldamiseks tuleb ära nentida, et Grabe püsis võitmatuna kõigil kolmel etapil millel ta osales. „Tore on alati võita kodupubliku ees. Turniir oli väga hästi korraldatud ja rõõm on, et sellised turniirid on viimaks toimuma hakanud ka Eestis. Kindlasti sooviks tänada Olympic-Online ja kõiki pilljardisaale- ja huvilisi, kes on aidanud sellise toreda ettevõtmisega,“ tõdes Grabe peale järjekordsed ajaloolist võitu.

Grintśukile esimene etapivõit, finaaletapi võit!

Grintśuk, kes on kogu hooaja näidanud ebastabiilset mängu, suutis lõpuks oma mõtted koondada ja näidata mis puust ta tehtud on. Kui Grintśuk oli oma esimeses mängus lähedal võistluselt pudenemisele kui suutis leedulanna Alberta Śimkevićiute alistada 7:6, siis edaspidi ei andnud ta vastastele vähimatki võimalust. Poolfinaalis lülitas ta seisuga 7:3 konkurentsist välja leedulanna Gintare Aleknaite. Grintśuki finaalivastaseks oli samuti leedulanna Egle Daunoraite, kes võidutses tasavägises poolfinaalis lätlanna Anna Prisjazniuka vastu napima võimaliku eduseisuga 7:6. Kuna kumbki finalistidest polnud võitnud ühtegi kvalifikatsiooni etappi oli oodata tasavägist finaali. Grintśukil oli aga hoopis teine arvamus ja peale tunniajast mängu juhtis ta juba 7:1 ja peagi kindlustas oma esimese etapivõidu seisuga 9:4.  "Olen väga õnnelik, et jõudsin finaali. Esimeses kohtumises, kui mängisin Alberta Śimkevićiute vastu siis 6:6 pealt jäi tal number kümme augu peale, mis kinkis mulle võidu. Võtsin seda avansina ning püüdsin oma võimalusi lõpuni ära kasutada. Finaal ei olnud väga pingeline, kuna vastane andis palju võimalusi, mis ma edukalt ära kasutasin. Üldiselt, on väga hea meel, et meie sport areneb ja turniire toimub eriti just tänu sellistele sponsoritele nagu Olympic-Online aina rohkem. Loodame, et järgmine aasta toob veel rohkem häid tulemusi ja emotsioone. Lõpuks tahaks tänada kõiki sponsoreid ning organisaatoreid, kes korraldasid sellise toreda ürituse," ütles õnnelik Grintśuk peale suurt võitu.

Korraldajad ootavad juba järgmist hooaega

Kokku osales 2011 hooajal 132 erinevat mees- ning 20 naissportlast Baltikumist, Soomest ja Venemaalt. Korraldajad kinnitasid, et juba tänaseks on jõutud kokkuleppele korraldada turniir ka aastal 2012 ning esimene etapp toimub aprillis. „Isiklikult minu joaks on kõige meeldivam emotsioon see, et meeste finaalis mängisid hetke Baltikumi parim ja viimasena finaalturniirile pääsenud mängija. See näitab, et tase on kõrge ja kõigil on võimalus kui sellesse piisavalt uskuda. Sama kehtib tegelt ka naiste finaali kohta. Anna oli tihtipeale endas ebakindel, kuid võiduga tõestas ta kõigile ja mis kõige tähtsam endale, et kõik on võimalik, kui vaid piisavalt enesesse uskuda. Sooviksin tänada kõiki osalejaid ja kohtunikke tänu kellele see suurepärane üritus sai teoks. Samuti soovin tänada kõiki piljardisaale ning Olympic-Online nende poolse tohutu panuse ja usu eest meie ajaloolisse ettevõtmisse. Järgmise hooaja esmärgiks on kindlasti ületada eriti just naiste arvestuses osalejate arv, tõsta ürituse niigi kõrget korralduse kvaliteeti ning meelitada osalema meie liigasse mängijaid ka väljastpoolt Baltikumi. Eriti tahaksin esile tõsta Tomas Brikmanise panust turniiri korraldamisel ja olen kindel, et omades selliseid võrratuid partnereid nagu tema ja paljud teised, saavad nimetatud eesmärgid ka täidetud,“ kommenteeris ürituse üks korraldajatest Jüri Talu oma nägemust nii käesolevast kui ka järgmisest hooajast.

„Arvan, et OOBPL esimene hooaeg läks väga hästi, kui aus olla siis isegi palju paremini kui alguses lootsin. Kõik osavõistlused ja finaalvõistlus olid organiseeritud väga kõrgel tasemel ning meelitasid kohale palju osalejaid. Meil oli fantastiline finaalturniir, mille jooksul toimus väga palju häid kohtumisi. Tahaksin tänada kõiki mängijaid nende toetuse eest ja loodan, et järgmisel hooajal suudame midagi veelgi paremat pakkuda,“ võttis hooaja kokku korraldaja Tomas Brikmanis.

“Alati ootavad korraldajad, et parim võidaks, kuid üllatajad pakuksid piisavalt konkurentsi. Nii on ka Olympic-Online Baltic Pool League pakkunud igal etapil piisavalt värvikaid üllatusi, kuid toonud esile parimatest parimad. Baltikumi hetke parim mängija Denis Grabe võttis finaalis kindla võidu, kuid heameel on tõdeda, et tõsiseltvõetav konkurents on ka temale kuklasse hingamas – parimatelgi ei tohi kerge olla. Uute projektide toetamine on alati riskantne ettevõtmine, kuid “Olympic-Online Baltic Pool League” sari läks käima juba esimesest turniirist. Loomulikult on toetajale suurim rõõm näha, kuidas projekt iga etapiga ainult hoogu kogub ning huviga ootame juba edukalt toimiva liiga arenguhüpet uuel hooajal. Tänan Eesti Pooli Föderatsiooni ja Leedu Pooli Föderatsiooni ning kaasatud piljardiklubisid ülipõneva hooaja eest!”  sõnas Olympic-Online esindaja Priit Pajumaa peale õnnestunud hooaega.

Olympic-Online Baltic Pool League 2011 on korraldatud koostöös Eesti Pooli Föderatsiooni, Leedu Pooli Föderatsiooni ning Olympic-Online’iga.

Fotod: Eerik Vija. Rohkem pilte http://pilt.delfi.ee/album/238441/?page=1