Mar
02
2008

Uudised - Esimene etapp - esimene võit!

22 – 24 veebruaril toimus Ukraina pealinnas Kiievis rahvusvaheline turniir snookeris Baltic Open CUP 2008- esimene voor. Turniir oli korraldatud suurejooneliselt, kus osalesid 51 sportlast Ukrainast,Valgevenest, Eestist ja Lätist. Koos meestega osalesid ka kolm kaunitari ja 6 kohtunikku.
 
Turniir toimus esinduslikumas Kiievi klubis Weekend, kus kõik mängud mängiti kahe ja kolme võiduni. Kahe päeva jooksul mängiti kokku 94 mängu. Organiseerijate poolt olid ettenähtud soliidsed rahalised auhinnad, s.h. parima seeria (breigi) eest.

Eesti oli esindatud kahe noore, aga juba kogemustega mängijaga – Denis Grabe ja Rafig Adigazalov Jr. Kuigi peamine mängudistsipliin on mõlemale Pool, milles nad on saavutanud silmapaistvat edu, siis on nad esindanud edukalt Eestit ka Euroopas. Samas tegelevad mõlemad ka snookeriga tõsiselt. Näiteks on Rafigu  suurim seeria
89 ja Denisil 107 punkti.
 
Nüüd Ukraina võistluse juurde. Esimese võitluspäeva lõpuks olid meie mängijad favoriitide seas. Mõlemad said edasi ilma ühtegi mängu kaotamata. Selle päeva kõige silmapaistvamaks kordaminekuks võib pidada Rafig Jr. võitu Läti eelmise aasta karikavõitja Artur Elsts’i üle 2:0.
 
16 paremat jätkasid võistlust võidule teisel päeval. Esimeses poolfinaalis Denis Grabe pidas pingelise lahingu  parima Ukraina mängija Sergei Isaenko vastu, kes on Ukraina jooksva edetabeli 1-ne. Siinkohal tasub märkida, et Sergei on käinud spetsiaalses snookeri koolis treeneriks üks oma ala parimaid Alan Trigg (oli ühtlasi maailmakuulsa Paul Hunteri treener). Aga see oli Denisi päev, kes alistas ukrainlase mängudega 3:1, kindlustades sellega endale koha finaalis. Teine eestlane Rafig Adigazalov Jr., kes siiani oli võitnud kõik oma kohtumised kuivalt, mängis teises poolfinaalis Ukraina 2 numbri Evgeni Novosadiga. Kahjuks pidi seekord Rafig pingelises võistluses ukrainlasele alla vanduma.
 
Niisiis kohtusid finaalis Eesti ja Ukraina esindajad.  Finaal oli dramaatiline ja seisul 2:1 Evgeni Novosadi kasuks tundus juba, et Denisi võiduvõimalused on minimaalsed. Kuid meie mees näitas võitleja iseloomu, võttis ennast kokku, võrdsustas seisu ja lõpuks võitis finaali mängudega 3:2! Seega esimene karikas tuleb Eestisse! Peale selle, finaalmängus Denis tegi turrniiri parima seeria, millega teenis endale korraldajate poolt välja pandud eriauhinna.
 
Kuna selgus, et Denisil oli 22 veebruaril sünnipäev, siis tegi Ta ise endale suurepärase sünnipäeva kingi. Ühineme meiegi õnnitlustega ja loodame, et järgmisel etapil läheb meil sama hästi!