May
01
2012

Uudised - Grabe ja Jaruśauskaite võidutsesid Olympic-Online Balti Pooli Liiga 2012 I etapil

 

Käesoleva aasta Olympic-Online Balti Pooli Liiga esimeseks võistluskohaks oli Tart Baribali Piljardiklubi. Võisteldi 9-palli mängus nii naiste kui meeste arvestuses. Meeste arvestuses osaes 58 ja naiste arvestuses 15 sportlast Eestist, Lätist, Leedust ja Bulgaariast.

Peale üllatustevaba esimest võistluspäeva oli lahingus veel 8 mees- ja 4 naissportlast. Meeste arvestuses purustas eestlane Denis Grabe (Team Olympic-Online) oma veerandfinaali vastase Tomas Steponkuse 7-3 ja edenes kindlalt poolfinaali, kus teda ootas Leedu noor tulevikulootus Tomas Mineikis. Samuti nagu veerandfinaalis domineeris Grabe täielikult mängu ja võttis kindla 7-2 võidu ja kindlustas koha finaalis.


Tabeli alumises osas oli oodata väga võrdset kohtumist kui omavahel läksid kokku eelmise aasta esimese etapi võitja leedukas Marius Śiaudkulis (Team Olympic-Online) ja kolmanda etapi võitja eestlane Kait Hinn. Vastupidiselt ootustele võttis Śiaudkulis kindla 7-2 võidu ja kohtus poolfinaalis oma kaasmaalase Henrikas Strolisega. Väga närvesööv kohtumine otsustati viimases mängus, kui seisult 6-6 lõi Strolis imelise põrkelöögiga üheksanda kuuli üle laua alumisse nurgaauku ja võttis korraliku 7-6 töövõidu.
 
Finaalis oli aga Grabe jälle kord peatamatu, sest juba peale kolmandat minutit oli tema eduseisuks 2-0 ning veel 26 minutit ja kõik oligi läbi. Grabe võttis järjekordse tiitli seisuga 7-2. Peale kiiret finaali kommenteeris õnnelik võitja: „Ma tahtsin väga võita seda võistlust ja olen äärmiselt õnnelik, et suutsin seda teha. Seekord oli tee võidule üllatavalt kerge, kuid tõenäoliselt on asi tänu koduseinte toele ja kindlasti pole asi nii lihtne järgmisel etapil Kaunases. Üritus oli väga hästi organiseeritud ja ootan juba väga järgmist Kaunase etappi, kus ma kindlasti soovin oma eelmise aasta võitu kaitsta.“

Naiste arvestuses kohtusid omavahel poolfinaalis Anna Grintśuk (EST) and Anna Prisjaźnuka (LAT). Mõlemad Annad olid kindlad oma võidus ja kuna lätlanna oli eelvoorudes Grintśuki võitnud soovis viimane kindlasti revanśi. Selle ta ka sai kui peale pingelist mängu edenes finaali Grintśuk seisuga 6-3. Finaalis oli tema vastaseks Agné Jaruśauskaite (LIT), kes oli oma poolfinaalis seisuga 6-4 parem kaasmaalasest Tatjana Vaitikienést. Peale närvesöövat finaali läks võit leedulannale kui tablool oli seisuks 6-3 Jaruśauskaite kasuks. „Olen äärmiselt õnnelik, et suutsin võita esimese OOBPL etapi. See polnud sugugi kerge, kuna osalejate seas oli palju tugevaid mängijaid. Õnneks aga suutsin olla edukas. Soovin tänada korraldajaid ja toetajaid. See oli suurepärane nädalavahetus, fantastiline turniir, täis erinevaid emotsioone ja saalis valitses kogu aeg imeline õhkkond! Loodan väga, et suudan korrata oma edu ka nelja nädala pärast toimuval koduturniiril,“ kommenteeris õnnelik võitja peale finaali.

Turniiri korraldajad Jüri Talu ja Tomas Brikman jäid väga rahule turniiriga ja töötavad juba järgmise etapi kallal, mis toimub 26.05-27.05 Kaunases. „Tartu osavõistlus oli väga heaks OOBPL 2012 hooaja alguseks. Naiste arvestus oli väga tasavägine ja oli huvitav näha, kes võidab. Samuti oli nii mõnigi huvitav mäng meeste arvestuses, kuid Denis Grabe närve ei suuda hetkel keegi kõigutada ja ta mäng on perfektne hetkel. Olen õnnelik, et tõstsime avaetapi Märtsi kuult Aprilli lõppu. Tänu suurepärasele ilmale saime kõik veeta mõnusalt aega Tartus ja ootame juba järgmise aasta etappi,“ ütles leedukas Tomas Brikman peale õnnestunud avaetappi. Jüri Talu kommenteeris aga omalt pool: „Raske on midagi lisada sellele, mis Tomas ütles. Olen samuti väga rahul ja soovin südamest tänada sponsoreid, eriti Olympic-Onlinei, toetajaid ja kõiki, kes olid abiks ürituse korraldamisel. Erilise tänu soovin saata Rafig Adigazalovile ja Guido Schumannile Baribali Piljardiklubist, kes olid väga abivalmis ja tegid suurepärast tööd, et saaksime pidada turniiri uute katetega laudadel ja seda kõike väga lühikese etteteatamise ajaga. See tõestab veel kord, et Baribali Piljardiklubi, ei ole huvitatud mitte ainult ärilisest tegevusest vaid annab ka tohutu panuse pool-piljardi kui spordi arendamisse mitte ainult Eestis vaid kogu Baltikumis. Samuti tänan oma sõpra Tomas Brikmani, kes tegi suurepärast tööd hoolimata ootamatutest raskustest turniiri korradamisel. Igatahes olen äärmiselt õnnelik, et kõik toimis suurepäraselt ja tõenäoliselt on raske teha paremat turniiri, kuid lubame proovida.“

Korraldajad tänavad kõiki ürituse sponsoreid - Olympic-Online, Baribal Poolclub, Entry Billiard, Mezz Cues, Kamui Tips, Strachan Super Pro, Aveiras Reklaamiagentuur, Barclay Hotel Tartu, Biljardai ja Tieto.

Turniiri fotod:

https://plus.google.com/photos/104064607121174643730/albums/5736566464210178241?banner=pwa


https://plus.google.com/photos/111568940282478043556/albums/5737102864276535569?banner=pwa

https://plus.google.com/photos/111568940282478043556/albums/5737108648727721377?banner=pwa