Feb
02
2010

Uudised - Selgunud on 2010 aasta Eesti parimad pool-piljardis

Selgunud on 2010 aasta Eesti parimad pool-piljardis
 
Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas Baribali Piljardiklubis 2010 aasta Eesti Meistrivõistlused pool-piljardis. Mängiti 14.1, 8-palli ja 9-palli mänge absoluut-, noorte-, juuniorite-, naiste- ja seeniorite vanuseklassis. Tiitli tegi eriti hinnaliseks tõsiasi, et mängiti kaotaja välja süsteemis ehk kellegil polnud luksust lubada endale vigu.Noorte vanuseklassis oli jälle kord hoos Tauri Imsi, kes esindab Tähe Piljardikooli. Tema saagiks langesid kõikide kolme mängu kuldmedalid ehk Tauri ei kaotanud turniiri kestel mitte ühtegi kohtumist!
Noorte vanuseklassi tulemused:
14.1
1. Tauri Imsi (Tähe PK)
2. Martin Maasik (Baribali PK)
3. Ken Riidak (TPSK) ja Gert Lill (TPSK)
 
8-palli
1.       Tauri Imsi
2.       Martin Maasik
3.       Karl Urbanik (Võru PSK) ja Mihkel Karro (Tähe PK)
 
9-palli
1.       Tauri Imsi
2.       Mihkel Karro
3.       Karl Urbanik ja Martin Maasik
 
Juuniorite vanuseklass kujunes Mihkel Rehepapp’i (TPSK) ja Oliver Lepp’a (Tähe PK) heitluseks. Tõsisest heitlusest väljus võitjana siiski Rehepapp, kes suutis endale kindlalt napsata 8-palli ja 9-palli kulla. Samuti on märkimisväärne Lepp’a võit 14.1 mängus. Nimelt oli Rehepapp endale kogunud juba 39 punkti kui Lepp tõusis tagant ja noppis võidu 40:39.
Juuniorite vanuseklassi tulemused:
14.1
1. Oliver Lepp
2. Mihkel Rehepapp
3. Joonas Saska (Tähe) ja Edgar Fedjukevitś (TPSK)
 
8-palli
1.       Mihkel Rehepapp
2.       Oliver Lepp
3.       Tanel Kilch (Võru PSK) ja Joonas Saska
 
9-palli
1.       Mihkel Rehepapp
2.       Oliver Lepp
3.       Tanel Kilch ja Oliver Savisaar (Tähe PK)
 
Seeniorite vanuseklassis olid kõva ülesande ees Andres Käsper (TPSK), kes pidi kaitsma oma eelmise aasta 8- ja 9-palli meistritiitlit, ja Rafig Adigazalov sen. (Baribali PK), kes pidi kaitsma oma 14.1 meistritiitlit. Esimesel neist see aga ei õnnestunud, sest selle aastane seeniorite vanuseklassi staar on Andrei Martõnjak (TPSK), kes sai hakkama tõsise üllatusega ja noppis nii 8- kui ka 9-palli Eesti Meistri tiitli. Adigazalovil aga õnnestus oma tiitel säilitada alistades 14.1 mängu finaalis kindlalt Andres Käsper’i.
Seeniorite vanuseklassi tulemused:


14.1
1. Rafig Adigazalov sen
2. Andres Käsper
3. Waza Kvarachelija (TPSK) ja Peeter Piibemaa (Rakvere PK)
 
8-palli
1.       Andrei Martõnjak
2.       Rafig Adigazalov sen.
3.       Waza Kvarachelija ja Peeter Piibemaa
 
9-palli
1.       Andrei Martõnjak
2.       Allan Liima (Rakvere PK)
3.       Andres Käsper ja Viktor Korsmik (Tähe PK)
 
Naiste arvestuses oli see aasta rekordiline 11 osalejat. Samuti nagu teistes arvestustes oli ka naiste arvestuses oma täht, kelleks see aasta oli Mariana Gorelova (TPSK) kahe Eesti Meistri tiitliga 8- ja 9-palli mängudes. Anna Grintśuk (Baribali PK) suutis saavutada väga napi võidu 14.1 finaalis seisuga 40:39 Annika Anni üle. Rakvere PK esindajad Heidy Mäitse ja Annika Anni olid seekord tõeliselt hoos noppides kokku koguni 6 medalit.
Naiste arvestuse tulemused:
14.1
1. Anna Grintśuk
2. Annika Anni
3. Heidy Mäitse ja Jana Sinilnikova (Tähe PK)
 
8-palli
1.       Mariana Gorelova
2.       Annika Anni
3.       Heidy Mäitse ja Irina Laidro (Baribali PK)
 
9-palli
1.       Mariana Gorelova
2.       Heidy Mäitse
3.       Irina Laidro ja Annika Anni
 
Kindlasti oli 2010 EMV’ste suurim küsimus kas Denis Grabe (Baribali PK), kes viimasel hooajal näitas suurepärast vormi, suudab võtta absoluutarvestuse kõik kolm meistritiitlit. Mäletatavsti eelmine aasta suutis ta võita 14.1 ja 8-palli meistritiitli, kuid 9-palli tiitel jäi tal saamata, kuna Jüri Talu (Baribali PK) suutis kindlalt võita 9-palli finaali. Paradoksaalne on et ka sellel aastal kordus eelmise aasta stsenaarium. 14.1 finaalis alistas Grabe kindlalt Erki Erm’i seisuga 75:0 ja 8-palli finaalis alistas ta kindlalt Talu seisuga 7:1. Sellega kaitses Grabe oma eelmise aasta kahte Eesti Meistri tiitlit. 9-palli finaal kujunes aga hoopis vastupidiseks 8-palli finaalile. Kui 8-palli finaalis oli Talu’l tõsiseid probleeme avalöögist kuulide sisse saamisega siis 9-palli finaalis oli olukord vastupidine, et Grabel tuli tunnistada viletsat avalööki. Seisul 7:1 oli Talu’l lüüa suhteliselt kerge number 9 kuul ja vormistada seisuks kindel 8:1 võit, kuid nii aga ei läinud. Rumal eksimus Talu’lt ja seis 7:2. Tundus justkui momentum läks üle Grabe’le, kes hakkas vaikselt tagant tõusma kuni seisuni 7:4 kui Grabe tegi õnnestunud peite. Talu lõi õnnega pooleks sisse number 4 kuuli ja järgmised kaks kuuli põrkelöökidega ning viimased kaks kuuli olid juba vormistamise küsimus. Kindel 8:4 võit ja Eesti Meistri tiitel 9-pallis ka sellel aastal Talu’le.


Absoluutarvestuse tulemused:
14.1
1. Denis Grabe
2. Erki Erm
3. Rafig Adigazalov jun. (Baribali PK) ja Aleksandr Jermikimov (Võru PSK)
 
8-palli
1.       Denis Grabe
2.       Jüri Talu
3.       Kait Hinn (Võru PSK) ja Erki Erm
 
9-palli
1.       Jüri Talu
2.       Denis Grabe
3.       Rafig Adigazalov jun. ja Tanel Erm (Baribali PK)
 
Kindlasti tuleb ära märkida, et esmakordelt Eesti pool-piljardi ajaloos viidi läbi dopingu testid juhuslikult valitud osalejatele ning rõõm on tõdeda, et testid osutusid negatiivseteks.
 
Eesti Pooli Föderatsioon soovib omalt poolt tänada kõiki, kes aitasid kaasa ürituse toimumisele. Eriti sooviks tänada Dmitri Dmitrjevit tema professionaalse läbiviija ja peakohtuniku rolli eest, Baribali Piljardiklubi ilusa areeni ja tööka ning abivalmis kollektiivi eest ja muidugi kõiki mängijaid, kes kõik andsid endast kindlasti parima kõige raskemas võsitlusformaadis üldse.
 
Ootame kõiki EPF’i järgmisele turniirile, milleks on 20.02-21.02.2010 Tartu Baribali Piljardiklubis (Riia mnt. 4) Eestis esmakordselt toimuvad 10-palli Eesti Meistrivõistlused. Registreerimine http://foorum.epf.ee/viewtopic.php?f=9&t=413  ja lisainfo www.epf.ee.