Novembri viimasel nädalavahetusel peeti selle hooaja esimene Eesti meistrivõistluste osavõistlus,mänguliigiks oli vaba püramiid (amerikanka),ühtlasi oli see ka kolmas reitinguturniir.Osa võttis 30 piljardisportlast ja seekordne tase oli väga ühtlane ja sündis palju üllatavaid tulemusi kuna mitmed tugevamad mängijad ei saanud isegi kaheksa parema hulka.Eesti meistriks tuli järjekordselt Dima Skredov kes alistas finaalis tulemusega 7-1 Antoni Ivanovi,poolfinaalides oli Skredov võitnud Slava Andrejevi 6-0 ja Ivanov Semjon Urbani 6-2.Järgmisena ootab piljardisportlasi Jõuluturniir mis peetaks 17.-18..detsembril ja mänguliigiks on kombineeritud püramiid (moskovskaja).Eesti reitingut juhib pärast kolme osavõistlust max 300 punktiga Skredov,järgnevad Ivanov ja Anton Smetanin.

Eesti Püramiidi Föderatsiooni peakohtunik Andres Talviste

1467 | 21:32 | Bosso

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas, Baribali Piljardiklubis, Olympic-Online Baltic Pool League 2011 finaal. Kodupubliku rõõmuks said selle prestiiźe turniiri esimesteks meistriteks eestlased Denis Grabe ja Anna Grintśuk. Finaalturniiri mänguks oli 10-palli ja mängijateks olid meeste arvestuse 32 ning naiste arvestuse 8 käesoleva aasta Baltikumi rankingu parimat. Kui tavaliselt mängitakse võimalusega eelvoorudes lubada endale ühte kaotust, siis ürituse muutis tõeliseks kadalipuks tõsiasi, et juba eelvorudest mängiti single elimination süsteemiga ehk kaotaja langeb välja.

1502 | 22:41 | Bosso

Septembri viimasel nädalavahetusel peeti Pepsi piljardi Mustamäe mängusaalis hooaja 2011/2012 esimene reitinguturniir püramiidis - Föderatsiooni karikas,mänguliigiks oli kombineeritud püramiid (moskovskaja).Osalejaid oli 30 piljardisportlast ja peeti rida huvitavaid kohtumisi kus tulemuse saatus otsustati alles otsustavas partiis viimase palliga.Võitis turniitr nagu viimastel hooaegadel tavaks on saanud Dmitri Skredov kes finaalis alistas paar viimast hooaega mitte osalenud kuid nüüd head mängu näidanud Anton Smetanini tulemusega 6-0, poolfinaalidesse jõudsid veel Slava Andrejev kes kaotas seal Smetaninile 3-5 ja Anton Ivanov kes hävis Skredovile 0-5.Veerandfinaalist kaugemale ei jõudnud A.Gontsarov,A.Buts,S.Predko ja V.Kuznetsov.Oktoobri lõpus ootab mängijaid juba Pepsi piljardi karikas ja ootame mängima kõiki huvilisi.Rohkem infot kodulehelt eepf.ee.

1372 | 16:01 | Bosso

Olympic-Online Baltic Pool League 2011 on suvepuhkuselt tagasi ning valmis jätkama kolmanda etapiga ja mänguks on seekord 9-palli. Seekord toimub etapp 03.09-04.09.11 Riias Champions Clubis.

2308 | 11:30 | Bosso

Nagu eelmisel aastal suutis nooruke Mihkel Rehepapp ka käesoleval aastal saavutada Juuniorite Euroopa Meistrivõistlustel pool-piljardis 10-palli arvestuses pronksmedali. Teel poolfinaali alistas Rehepapp selle aasta täiskasvanute EM’i hõbemedalisti ning maailma eliiti kuuluva austerlase Mario He. Kahjuks pidi Rehepapp poolfinaalis alla vanduma prantslasele Alain Da Costale. Finaalis võidutses omakorda rootslane Jim Chawki.

Mängud jätkuvad homme 8-palli arvestuses ning peale seda alustatakse 9-palli arvestusega.

Võistluste ametlik lehekülg on www.epconline.eu

www.epf.ee

4261 | 14:15 | Bosso