Peale ebaõnnestunud esimest ringi suutis Denis Grabe end kokku võtta ja teha korraliku partii India meistri Gulat Sundeep vastu kui võttis 9-2 võidu. Grabe ütles kokkuvõtteks, et kui mäng Archeriga oli peale seda kui Archer suutis alustada ja lõpetada 7 mängu järjest üldiselt tehtud siis Sundeep’i vastu oli hoopiski Grabe see, kes suutis 4 mängu alustada ja lõpetada ning teenida ülivõimsa võidu. Seega oli Grabe jälle kord teinud ajalugu kui suutis Eestile tuua pool-piljardi  individuaalsetel maailmameistrivõistlustel esimese võidu ning tee viimaseks kvalifikatsioonimänguks pääsemaks 64 parima hulka oli avatud. Selleks aga tuli võita Hispaania mitmekordset meistrit ja paljude rahvusvaheliste võistluste võitjat David Alcaide. Kahjuks ei läinud mäng eestlasele üldsegi sobivat rada pidi. Peale õnnega pooleks sisse löödud kuuli suutis Alcaide teha kaks partiid. Grabe vastas aga peale Alcaide ebaõnnestunud avalööki omapoolse partiiga, kuid enam meie mees kahjuks võitu maitsta ei saanud ning seisuks 9-1 Alcaide’le. Peale mängu oli Grabe nördinud ja ütles, et nii kord juba on et ühel on õnne aga teisel ei ole ning võitja alustab mängusüsteemis on sellel väga suur mõju.

Võistluse tasemest räägib ka asjaolu, et maailma hetke number üks filipiinlane Antonio Lining ning enamus Euroopa eliidist pidid samuti oma tee lõpetama alagrupimängudega.

Kokkuvõttlikult võib öelda, et Grabe, kes valiti maailma parima 128 hulka, et pääseda MM’ile, tegi hea tulemuse ning arvestades tema noort vanust oli see kindlasti kogemuste kogumiseks hindamatu turniir.

Järgmised maailmameistrivõistlused, millele Grabe on tänu Euroopa Meistrivõistluste pronksmedalile koha kindlustanud, toimuvad 2012 veebruaris Fujairahi linnas Araabia Ühendemiraatites ja mänguks on 8-palli. Kas Grabe saab koha ka 9-palli maailmameistrivõistlustel, mis toimuvad 25.06-02.07.10 Doha linnas Kataris, näitab juba aeg.

10-palli MM jätkub homme viimase 64 parima omavaheliste kohtumistega play-off süsteemis. Üritus kulmineerub 14.05 kui toimub finaal.

Jälgi ka Eesti pool-piljardit www.epf.ee

2348 | 11:05 | Bosso

EPL-l ja kõigil Eesti piljardimängijatel on heameel tõdeda, et Eesti sportlasel õnnestus tihedas konkurentsis võita medal piljardi tiitlivõistlustel!

1406 | 13:16 | Bosso

Märtsi viimasel nädalavahetusel peeti Pepsi piljardi saalis Mustamäel Eesti MV kombineeritud püramiidis mis oli ka ühtlasi selle hooaja 7.reitinguturniir.

1437 | 13:15 | Bosso

Eesti Pooli Föderatsioonil ning Olympic-Online’il on au teatada, et ühiste jõupingutustega on esmakordselt Balti pool-piljardi ajaloos loodud ühine liiga, mille nimeks on Olympic-Online Baltic Pool League 2011.

Tegu on turniiriga, mis koosneb neljast kvalifikatsioonietapist ning viiendast finaaletapist, kuhu kvalifitseeruvad 16 parimat. Kõik kvalifikatsioonietapid toimuvad miinusringiga kuni viimase 8 mängijani. Viimased 8 mängivad edasi ilma miinusringita ehk play-off süsteemis. Finaaletapp mängitakse alates esimesest ringist play-off süsteemis. Kvalifikatsioonietappidel mängitakse 8-, 9-, ja 10-palli mänge ning finaaletapi mänguks on 10-palli. Kahe esimese etapi toimumisajad on järgmised:

12.03.2011 - Kaunas, BK Entry, 8-palli

30.04.2011 - Tartu, Baribali Piljardiklubi, 10-palli

Hetkel on lubanud üritusest osa võtta kõik Baltikumi parimad ning samuti on tulemas mängijad Soomest. Kuna osaleda võivad kõik soovijad siis ootame rohket osavõttu Batikumi meistritiitli jahile. Turniirile saab ennast registreerida saates osalemissoov aadressile bpl@epf.ee. Mängijate poolt esitatud ideid ja küsimusi on võimalik vaadata ja kommenteerida http://foorum.epf.ee/viewtopic.php?f=9&t=1239 .

Samuti toimub samaaegselt põhiturniiriga eraldi Baltic Woman League 2011 turniir. Registreerumiseks palun saadke oma osalemissoov aadressile bpl@epf.ee.

Olympic-Online on esimene Eesti internetikasiino ja -pokkerituba, mis asub aadressil www.olympic-online.com. Teiste sponsoritena on meil au välja tuua Baribali Piljardiklubi, BK Entry, BK Undine, Mezz Cues ja Hirano Tips.

2383 | 14:13 | Bosso

Jaanuari viimasel nädalavahetusel peeti "Pepsi piljardi" mängusaalides Mustamäel ja Mustakivis Eesti MV dünaamilises püramiidis mis oli ka ühtlasi viiendaks selle hooaja reitinguturniiriks.

1525 | 00:19 | Bosso